Pasaka par Spēkavīru.

Reiz dzīvoja trīs ļoti spēcīgi draugi. Spēkadzelzis, kurš bija spēcīgākais dzelžu nesējs un lauzējs, Spēkakmens, kurš bija spēcīgākais akmeņu nesējs un lauzējs un Spēkavīrs, kurš bija visspēcīgākais zemes nesējs un alu taisītājs. 
Dzīvoja viņi ļoti draudzīgi. Patiesībā viņi bija labākie draugi. Katrs darīja savu darbu un brīvajā laikā visi trīs turējās kopā. 

Kādu dienu pie viņiem izmisis atskrēja pazemes rūķis. Rūķu pazemes šahta bija iebrukusi – tajā bija sabiruši milzīgi akmeņi un dzelži. Nevarēja tikt ne iekšā, ne ārā. Bija vajadzīga ļoti spēcīga palīdzība. 
Spēkadzelzis teica “Rūķi neuztraucies! Es iešu un atbrīvošu alu.”. Spēkakmens iesaucās “Pag pag Spēkadzelzi – ES iešu! Ja tur ir akmeņi – tas ir mans darbs!” un posās jau ceļā. Spēkavīrs dusmīgs apturēja Spēkakmeni un teica “Kur Tu steidzies? Tā ir pazeme! Tas ir mans darbs”. 
Draugi sāka strīdēties. Strīdējās viņi visu vakaru un nākamo dienu. Pazemes rūķis izmisīgs sēdēja stūrī un gaidīja...viņam bija bail iemaisīties tik spēcīgu vīru strīdā. 
Spēkavīrs dusmīgi bļāva “Nav spēcīgāka zemes racēja kā es! Tos jūsu dzelžus un akmeņus es ar vienu knipi aizsitīšu!”. Spēkadzelzis dusmīgi atcirta “Tu vispār kaut vienu dzelzi esi pacēlis? Es ar vienu sitienu izsitīšu zemē caurumu!”. Spēkakmens centās pārbļaut abus draugus “Akmeni šie varēšot pacelt! Tur pat kokam jāsmejas!”. 
Draugi jau bija tik ļoti sastrīdējušies, ka izlēma cīnīties. Tas, kurš uzvarēs – ies palīdzēt pazemes rūķim. Cīnījās viņi divas dienas. Visa zeme rībēja, bet uzvaras nevienam nebija. 
Rūķim pacietība bija galā un viņš sāka bļaut: “Izbeidziet! Kas jums ir! Jūs katrs esat unikāls un īpašs pa savam. Kāpēc jūs gribat katrs pierādīt, ka esat spēcīgāks nekā pārējie? Kamēr jūs te strīdaties – mūsu darbi stāv uz vietas! Mums, pazemes rūķiem vajag jūsu palīdzību, ne strīdus!”. 
Draugi stāvēja nosarkuši un sakautrējušies. Pazemes rūķim bija taisnība. Tad Spēkavīrs teica “Rūķi. Ja vari, lūdzu piedod mums. Mēs nepadomājām.”. Pagriezies pret draugiem viņš teica “Spēkadzelzi, Spēkakmen. Es zinu, ka mēs nekad tā nedaram, bet šoreiz ejam visi trīs kopā. Es novākšu zemi un paplašināšu alu, Tu Spēkadzelzi salasīsi visus dzelžus un Tu Spēkakmen novāksi visus akmeņus . Mēs pabeigsim darbu trīs reizes ātrāk un pazemes rūķi varēs strādāt”. Draugi tā arī izdarīja. 
Un kopš tās dienas nestrīdējās. Jo viņi zināja – katram no viņiem ir spēcīgā puse un kopā viņi varēja izdarīt trīs reizes vairāk.

Zīmējuma autors: Aleksandrs
Pasakas autore: Karīna (ar Aleksandra piezīmēm)
Paldies māksliniecei Agnesei Kurzemniecei, par zīmējumu digitalizēšanu.

Post a Comment

0 Comments