Pasaka par Melno princesi.


Reiz dzīvoja Princese. Viņai līdzīgas nebija neviena princese. Ar ogļu melniem matiem, sarkanām lūpām. Visi viņu sauca par Melno Princesi. 
Princese dzīvoja pilī, kura atradās aiz diviem pagriezieniem pa labi. Viņas pils bija liela un skaista. Princeses ikdiena bija saplānota, katru dienu noteikts pasākums, noteikta nodarbība, noteikts ēdiens. Princesei ļoti patika svētdienas, jo tad pusdienās bija viņas mīļākais ēdiens – viltotais zaķis. 
Bet kādu dienu, princese sajutās ļoti garlaikota. Viņa sagribēja ko jaunu savā dzīvē. Viņa izlēma – es došos ārā no pils un sameklēšu veikalā garšīgākos tomātus. Pārējie pils iemītnieki brīnijās – kāpēc Tev to vajag? Tev taču visu pienes. Princeses nestaigā pa veikaliem un nemeklē tomātus. Princese stingri noteica – tad es būšu pirmā Princese, kura ies. 
Pils iemītnieki ilgi mēģināja viņu atrunāt, bet beigās padevās un palaida princesi. Ārā bija ziema un veikalos bija pieejami tikai importētie tomāti, kuri negaršoja tik labi, kā vasaras tomāts. Princese izstaigāja daudzus veikalus, bet neviens tomāts viņai nebija pa prātam. 
Bēdīga viņa devās atpakaļ uz pili. Princese domāja – laikam jau pils iemītniekiem taisnība, nav ko man darīt to, kas nav pieņemts. Turpmāk darīšu kā Princesei pienākās – sēdēšu pilī un neskraidīšu pa veikaliem. 
Pēkšņi viņa sadzirdēja laipnu balsi: “Princese, kāpēc Jūs esat tik bēdīga?” Princese pagrieza galvu – tur stāvēja milzīgs, balts suns. Ar labsirdīgākajām acīm uz pasaules. Melnā Princese izstāstīja savu bēdu stāstu – par to, ka gribēja izdarīt ko vairāk, kā parasti un ka nesanāca. 
Suns uzmanīgi noklausījās stāstu un teica: “Zini? Nekas vēl nav pazaudēts. Nāc man līdzi!”. Viņi aizgāja uz veikalu, kur pārdeva sēklas un stādus. Suns ar pārdevēju rūpīgi un pacietīgi izskaidroja Princesei – kā var izaudzēt tomātus. Princese uzmanīgi klausījās un izbrīnīta jautāja: “Es tiešām pati varēšu uzaudzēt tomātus? Un vai tie būs garšīgi?” Suns atbildēja: “Tici man. Tie būs vissgaršīgākie.” 
Un Melnā Princese cerību pilna devās atpakaļ uz pili.

Zīmējuma autors: Aleksandrs
Pasakas autore: Karīna (ar Aleksandra piezīmēm)
Paldies māksliniecei Agnesei Kurzemniecei, par zīmējumu digitalizēšanu.

Post a Comment

0 Comments