Aizmigušo kumeliņu Aleksandrs uzzīmēja laikā, kad pie viņa salīdzinoši nesen bija sākusi nākt māksliniece Agnese Kurzemniece, lai vadītu viņam mākslas nodarbības.
Uzzīmējis Kumeliņu, viņš paskatījās uz viņu, samiedza acis un no sirds iesaucās: Vai viņš nav mīlīgs? Un tā tas atkārtojās katru reizi - kā viņš paskatījās uz zīmējumu ar kumeliņu - viņa seja pārvērtās un sekoja teikums: vai viņš nav dikti mīlīgs?
Katrā mūsu pasakā (kuras atradīsiet sadaļā Pasaku grāmata), ir daļa no Aleksandra - vai nu tie ir pāris teikumi par  konkrēto zīmējumu, vai pasaka ir apvīta apkārt kādam notikumam no Aleksandra dzīves, bet tieši "Pasaka par Aizmigušo kumeliņu" ir ar lielu Aleksandra līdzdalību. Gandrīz viss Pasakas saturs ir Aleksandra un kādas mazas meitenes sacerējums. Man atlika tikai salikt struktūru un pasakas ritmu.

Apģērbu kolekcijā "Pasaka par Aizmigušo kumeliņu" ir bērnu pidžamiņas. Izvēlējos trīs dažādus veidus, lai katrs bērns atrastu sev ērtāko un piemērotāko modeli.
Pidžamas veidoju tā, lai es pati gribētu, ka mani bērni tajās guļ un būtu pārliecināta, ka tie tajās jūtās ērti un tiem ir silti.
Pidžamas audums ir ļoti mīksta un maiga trikotāža. Ar šo pidžamu bērnam nebūs auksti ziemā un karsti vasarā (izņēmums noteikti būs ļoti karsts vasaras periods).
Auduma krāsa ir maigi zilganpelēka (kokvilna ar nelielu piejaukumu elastāna - kas nozīmē, ka audums ir elpojošs), virsū ir uzdrukāti dzelteni Aizmigušie kumeliņi (sietspiedes tehnikā, ar ūdensbāzes krāsām) un malu apdarē ir izmantoti dzeltena auduma elementi. Šādu krāsu salikumu veidoju ar domu, ka pidžamu krāsas ir maksimāli neitrālas, lai tajās jūtās labi gan meitene, gan puika. 
Un ja godīgi - sajūtu līmenī es neatbalstu apģērbu iedalīšanu meiteņu un puiku apģērbos.
Pidžamiņas ir pieejamas izmēros no 86cm izmēra līdz 140cm izmēram.

  
     Naktskrekls "Pasaka par Aizmigušo kumeliņu"

Apdruka uz naktskrekla (tāda pati apdruka ir arī uz atsevišķās pidžamas)

Pats primārais - kāpēc es izlēmu, ka kolekcijā arī būs naktskrekls - mana meita bērnudārzā guļ ar naktskreklu :). Naktskrekls katram izmēram ir veidots ar nelielu rezervi, bet es parasti iesaku ņemt izmēru lielāku, jo šis naktskrekla modelis izskatās labi arī "lielāks" un ilgāk der.

Atsevišķā pidžamiņa "Pasaka par Aizmigušo kumeliņu"

Pati svarīgākā praktiskā lieta, kas ir atsevišķajām pidžamiņām - ar šo pidžamu bērnam guļot nav plika mugura. Bikšu jostas vieta ir 10cm augsta un sniedzas pāri viduklim. Mans dēls mīl pa nakti nospārdīt segu un grozoties, pidžamu krekliņu uzvilkt līdz padusēm. Šajā pidžamiņā viņam nav plika mugura un līdz ar to arī es guļu mierīgāk. Šīs pidžamiņas arī ir katram izmēram ar nelielu rezervi, bet tomēr parasti iesaku ņemt izmēru lielāku - lai kalpo pēc iespējas ilgāk un vairāk :).

Kopējā pidžamiņa "Pasaka par Aizmigušo kumeliņu"

Apdruka uz kopējās pidžamiņas

Kopējā pidžamiņa ir no šīs kolekcijas vissarežģītākais, bet vissgribētākais apģērbs. Ļoti ilgi nevarēju atrisināt tehniskas lietas, kuras ietekmē pidžamiņas ilgdzīvotspēju, kā arī bija lielas pārdomas, kā taisīt pidžamiņas aizdari. Rezultātā tomēr palikām pie krāsainām podziņām, kuras ir ļoti ērti arī atveramas un aizveramas pašam bērnam. Manai sešgadniecei kopējās pidžamiņas ir vissmīļākās. Kopējās pidžamiņas ir veidotas ar palielu rezervi, līdz ar to pasūtot ņemat to izmēru, kuru ņemat parasti apģērbam. 

Milzīgs Paldies Kristai Lubiņai, kura fotogrāfēja kolekciju "Pasaka par Aizmigušo kumeliņu", kā arī milzīgs Paldies maniem bērniem Annai un Davidam, kuri ir mani uzticamākie projekta modeļi. Viņi gan to uztver kā foršu izklaidi un tusiņu, bet es tomēr gribētu, lai viņi kādreiz izlasa arī to, ka es ļoti, ļoti priecājos par to, ka mani bērni tik organiski iekļaujas arī Aleksandra Pasaku dzīvē :).


Aizkadra bildes :)

Kolekciju "Pasaka par Aizmigušo kumeliņu" var atrast mūsu etsy veikaliņā: https://www.etsy.com/shop/AlexandersTales

Post a Comment

0 Comments